říj11

Bez koalice a bez opozice

Kategorie // Zajímavost

Vision

Pane starosto, můžete nám říci něco nového k tomu, jak probíhají koaliční vyjednávání?

V této fázi vyjednávání není vhodné zacházet do detailů, ale snad mohu poskytnout informace alespoň o tom nejzákladnějším. Od prvního dne po volbách jednáme prakticky se všemi. Stále se snažíme o nalezení co nejširší podpory napříč celým politickým spektrem. Nehledáme partnery pro koalici, která bude válcovat opozici a bude založena na politických handlech. Pokoušíme se získat ostatní pro myšlenku nepolitické spolupráce v příbramském zastupitelstvu. Nejsme v parlamentu, jsme v komunální politice.

Daří se Vám to?

Jak jsme očekávali, s modelem složení zastupitelstva bez koalice a bez opozice mají největší problém právě parlamentní strany. Snažíme se je přesvědčit.

Co těmto stranám brání se přidat? Jsou to osobní záležitosti?

Myslím, že osobního v tom moc není. Daleko větší roli hrají direktivy shora, s kým se spolupracovat smí a s kým nikoli. A to je právě ta politika. Mrzí mne, že to není o lidech, o tom jací jsou a co umí, ale o tom jaké barvy mají tričko.

Přesvědčujete i Šanci pro Příbram?

Šance pro Příbram je jediným uskupením, které se proti nám ihned po volbách ostře vymezilo a jakoukoli spolupráci dopředu vyloučilo. Z tohoto důvodu, jsme se o zorganizování schůzky s Šancí pro Příbram ani nepokusili.

Autor: Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami

Rychlé kontakty

Hnutí ANO Příbram

Email:    info@anopribram.cz
Web:    www.anopribram.cz