• Zajímavost
  • Jindřich Vařeka: Cítíme se být silným mandátem vázáni k zodpovědnosti
říj08

Jindřich Vařeka: Cítíme se být silným mandátem vázáni k zodpovědnosti

Kategorie // Zajímavost

Vision

MILÍ PŘÍBRAMANÉ,

sluší se, aby vítěz voleb poděkoval těm, kteří mu dali důvěru. Tuto milou povinnost za všechny své kolegy i za sebe samotného tímto sdělením s radostí plním. Mám jen trochu obavu z toho, že to, co bych chtěl krom onoho poděkování sdělit, mohlo by znít jako typické politické klišé. Ani po čtyřech letech starostování neztratilo slovo politik a politika v mých uších určitý nádech čehosi nevábného, něčeho, s čím není dobré koketovat ani o chlup více, než je nezbytné.

Včera jsme spolu s mými kolegy celý den řešili rébus, jak zařídit to, aby jednání příštích zastupitelstev byla dělná a ryze nepolitická. Cítíme se být silným mandátem vázáni k zodpovědnosti také za to, že klíčové posty na radnici budou obsazeny spíše manažery než politiky. Vyslechli jsme si kvůli tomu i slova o politickém naivismu. Jednání budou pravděpodobně ještě několik dní probíhat, neboť potencionální partneři potřebují čas probrat naše návrhy ve svých stranách.

Velice nerad bych na těchto někdy až křehkých jednáních něco pokazil, a také mám na paměti slova o tom, že „právě slova jsou mnohých činů smrt a pro jedno slůvko víc, se mnohý plán již zvrt“.
Odpustím si tedy pro dnešek další komentáře a slibuji, že se obšírněji vyjádřím ve chvíli, kdy už budu mít co říci.
Předem se co nejzdvořileji omlouvám, za dnešní strohost. Dovolil jsem si ji proto, že předpokládám, že lidé už mají voleb a všeho kolem nich tak trochu dost a rádi by už žili i něčím jiným než povídáním o radnici.
Ještě jednou děkuji všem občanům, kteří přišli k volbám a přeji krásný den

Autor: Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami

Rychlé kontakty

Hnutí ANO Příbram

Email:    info@anopribram.cz
Web:    www.anopribram.cz